SYMBOLIKA ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

26 marzec 2017r

Image title

Wielkanocne obrzędy isymbole sąbardzo stare, sięgają początku chrześcijaństwa, kiedy toszczególnie wyraźnie podkreślano wiarę wZmartwychwstałego Chrystusa iJego rychłe nadejście jako Zbawiciela. Dlatego każdą pamiątkę Jego śmierci nakrzyżu izmartwychwstania celebrowano zeszczególnym pietyzmem iwielką radością, która łączyła sięz oczekiwaniem nowego ładu.Czytaj cały artykuł kliknij TUTAJ

Trudne dzieci to wina rodziców?

04 luty 2017r

Image title

Każdemu dziecku zdarza się krzyczeć, kopać, rzucać przedmiotami, dyskutować i kłócić się. Jedni sądzą, że takie zachowania to efekt braku kompetencji i umiejętności rodzicielskich, inni, że są one potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka. Zastanawiające wobec tego jest, gdzie leży granica pomiędzy tym, co jest jeszcze normą a tym, co przestaje nią być. Czytaj cały artykuł, kliknij TUTAJ!

Bezpieczne zimowe zabawy

10 styczeń 2017r

Image title

Śnieg to niesamowita frajda dla każdego dziecka, jednak zawsze należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.  Trzeba  wiedzieć, że bezpieczna zabawa zależy od każdego z nas. Muszą o tym pamiętać nie tylko dorośli, ale też i dzieci. Czytaj cały aktykul kliknij TUTAJ!